Fantezi Futbol Oyunu Nasıl Oynanır

Fantezi Futbol

Fantezi futbolu milyonlarca insanın teknik direktör olabilme tecrübesini yaşadığı online bir futbol oyunudur. Fantezi sporları arasında en çok oynanıdır. Evinizde oturup telefonunuzdan, tabletinizden veya bilgisayarınızdan yönetebileceğiniz bir takıma sahip olmak isterseniz, kaçırılmaması gereken bir fırsat. Farklı liglerde oyunun başında size verilen bütçe ile o ligin oyuncularından bir takım kurduğunuz oyunda, takımınızdaki futbolcuların o haftaki performanslarına göre puanlar kazanırsınız. Kazandığınız puanlar lig bitiminde size birbirinden güzel ödüller olarak geri döner.

Fantezi Futbolu Nasıl Oynanır ?

Türkiye Spor Toto Süper Lig veya diğer Avrupa Liglerinden her hangi bir takımı Epistemelinks adresindeki canlı bahis sitelerinden seçerek size verilen bütçe dahilinde 15 tane futbolcu alabilirsiniz. Bunlardan iki tanesi kaleci, beş tanesi defans, beş tanesi orta saha ve üç tanesi de forvet olmalıdır. Sahip olduğunuz futbolculardan o hafta maça çıkma ihtimali en yüksek olan ilk on biri kurmalısınız. İlk on bire yazdığınız bir futbolcu o hafta maça çıkmazsa otomatik olarak yerine yedeklerden biri geçirilir. Futbolcularınızın attığı gol, yaptıkları asist veya o maçta kalenizi gole kapatmak gibi durumlarda ekstradan puanlar kazanırsınız.

Fantezi Futbol Nasil Oynanir
Fantezi Futbol Nasil Oynanir

Oyun İçinde Transfer Yapmak

Oyun içinde transfer de yapabilir takımınızı bütçenize uygun olarak dilediğiniz oyuncularla takviye edebilirsiniz. Tabi bunun için belirli şartlar var. Bu şartlar;

  1. İlk hafta başlamadan önce dilediğiniz kadar transfer yapabilirsiniz.
  2. Maçlar başladıktan sonra sadece bir transfer hakkına sahip olursunuz.
  3. Birden fazla transfer yapmak isterseniz, transfer başı dört puanınız silinir.
  4. Herhangi bir haftada transfer yapmak istemezseniz bir sonraki hafta için bu hakkınızı kullanabilirsiniz. Ama iki hafta arka arkaya bu hakkı devredemezsiniz.

Oyuncuların Fiyatları

Oyun içinde oyuncuların fiyatları transfer sezonunda veya maç haftalarında verilen tekliflerle doğru orantılı olarak artar. Yani bir oyuncu ne kadar çok alınmak istenirse o kadar pahalı olur. Satmak istediğiniz oyuncular eğer aldığınız zamanki değerinden daha yüksek bir değere sahipse bu aradaki artış farkının yarısı kadar ek ücret alırsınız. Örnek olarak 10milyon $ ödeyerek aldığınız bir oyuncu 12milyon $’dan satışa çıkıyorsa artış miktarının yarısı olan 1milyon $ da hesabınıza geçer. Yani bu satıştan toplam 11milyon $ kazanırsınız.

Bonuslar

Oyun içinde size verilen bazı bonuslar daha kolay puan kazanmanızı sağlar. Bu bonuslar şunlardır:

  • Free Hit: Bu bonus sayesinde maç haftalarının herhangi birinde istediğiniz kadar transfer yapma hakkınız olur. Ama bu bonus sadece kullandığınız hafta için geçerlidir bir sonraki hafta yapmış olduğunuz transferler eski haline döner.
  • Bench Boost: Bu bonus da Free Hit gibi sadece kullanıldığı hafta için geçerlidir ve yedek oyuncularınızın da o hafta puan kazanmalarını sağlar.
  • Triple Captain: Normal şartlarda kazanması gereken puanın iki katı puan kazanan kaptanınız bu bonus kullanıldığı zaman üç kat puan kazanır.
  • Bunlara ek olarak “wildcard” adında bir bonusumuz var. Bu bonusu 29 Aralık tarihine kadar bir kez ve bu tarihten sonra bir kez olmak üzere toplamda iki kez kullanabiliyoruz. Etkisini kalıcı olarak gösteren bu bonus bize sınırsız transfer hakkı tanıyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir